Get Adobe Flash player

Reklama
Reklama
Reklama

maver

wedkarstwo

Sport

Zawody Spinningowe "Zakończenia Sezonu"

W niedziele tj. 11/11/2023 na Zalewie Sulejowskim w miejscowości Barkowice – Mokre w typowej jesiennej scenerii odbyły się Zawody Spinningowe "Zakończenia Sezonu"  zorganizowane przez Koło nr 12 Piotrków - Miasto. Zawody odbywały się w formie towarzyskiej, o największą rybę oraz największego okonia. Zawodnicy dostali miarki z nr łodzi, po złowieniu ryby wysyłali zdjęcie w wiadomości MMS do sędziego i wypuszczali rybę w dobrej kondycji do wody.  Największą rybą zawodów okazał się szczupak złowiony przez Piotra Marcinowskiego, największego okonia złowił Witold Olszewski. Zawodnicy wędkowali do godziny 13, co niektórzy spłynęli wcześniej by dopilnować ogniska. Po zawodach wyciągnięto z wody łodzie należące do Koła i przygotowano je do zimowania. Po ognisku i pieczeniu kiełbasek odbyło się wręczenie nagród oraz losowanie upominków dla pozostałych uczestników imprezy.

Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego

W dniu 8 października 2023 r. w Barkowicach – Mokrych na Zalewie Sulejowskim rozgrywały się Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego. Pogoda dopisała wędkującym jedynie w wędkowaniu przeszkadzał porywisty wiatr. Zalew Sulejowski okazał się łaskawy dla 24 startujących, którzy zaliczyli zawody złowieniem wymiarowej ryby. Podczas trwania zawodów zaszczycił nas swą obecnością V-ce Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Andrzej Kacperek. Największą rybą zawodów był szczupak 66,1 cm złowiony przez Krzysztofa Różańskiego, największego okonia 37,9 cm złowił Marek Lisiecki. W siedmiogodzinnej turze zawodnicy złowili, 2 szczupaki, 147 okoni. Sędziowska motorówka krążyła między łowiącymi. Na bieżąco mierzono i wypuszczano ryby w dobrej kondycji do wody. Organizatorem zawodów było Koła PZW nr 12 Piotrków – Miastoprzy współudziale Koła nr 26 Będków oraz Koła nr 8 Koluszki. 
Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami, które wręczył V-ce Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Andrzej Kacperek.
1- Spinningowym Mistrzem Piotrkowa Tryb. 2023r. został Lipoviecki Dima (Дмитрий Липовецкий) z wynikiem – 2780 pkt, (15 okoni)
2- drugie miejsce zajął – Piotr Marcinowski – 2280 pkt.,(15 okoni)
3- trzecie miejsce zajął – Arkadiusz Sęk – 2100 pkt.,(15 okoni)
4- Krzysztof Różański  – 1980 pkt.,(1 szczupak, 2 okonie)
5- Marek Lisiecki – 1820 pkt.,(10 okoni )
6- Robert Fabiański – 1780 pkt.,(13 okoni) 
Do punktacji zalicza się 15 najwiękrzych ryb złowionych przez zawodnika.
Wśród pozostałych zawodników którzy zostali do końca imprezy zostały rozlosowane nagrody za wytrwałość.
Zarząd Koła dziękuje za udzieloną pomoc w zorganizowaniu imprezy Prezydentowi Miasta Piotrkowa Tryb. oraz firmom : DRAGON, Multi-Com, Prospin Baits, Koło nr 26 Będków ,Koła nr 8 Koluszki oraz Sklep Wędkarski „ w Kwadracie” Belzacka 66.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy zapału i wytrwałości.
Do zobaczenia za rok

Teamowe Mistrzostwo Koła nr 12 Piotrków - Miasto

W niedziele (24/09/2023) Zarząd Koła zorganizował spinningowe zawody o Teamowe Mistrzostwo Koła nr 12 Piotrków - Miasto. W imprezie nad Zalewem Sulejowskim wzięło udział 7 teamów. Po 7-godzinnej turze Spinningowym Mistrzem Koła na 2023r. został Team w składzie Trajdos Ryszard – Poterała Sławomir z wynikiem 2680 pkt., drugie miejsce zajął Piotr Marcinowski - Grzegorz Jaros z wynikiem 1440 pkt., trzecie miejsce Grzegorz Adamus - Witold Olszewski z wynikiem 1020 pkt., czwarte miejsce Laszczyk Bartek – Teododski Paweł z wynikiem 940 pkt., piąte miejsce zajął - Norbert Sypułek - Дмитрий Липовецкий z wynikiem 920 pkt.. Największą rybą zawodów był szczupak 75,2 cm złowiony przez Ryszarda Trajdosa, największy okoń 37,6 cm. złowiony przez Grzegorza Jarosa. Zalew Sulejowski okazał się łaskawy dla 7 teamów, którzy zaliczyli zawody złowieniem wymiarowej ryby. Sędziowska motorówka krążyła między łowiącymi. Na bieżąco mierzono i wypuszczano ryby w dobrej kondycji do wody. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami.

 

" Puchar Prezesa Koła Nr 12"

W niedziele 13/08/2023 Zarząd Koła nr 12 Piotrków - Miasto było organizatorem zawodów feederowych na Zb. Cieszanowice " Puchar Prezesa Koła Nr 12". Do rywalizacji stanęło 13 zawodników. Puchar Prezesa zdobył Kamil Figa z wynikiem 5890 pkt., drugie miejsce wywalczył Kędra Piotr z wynikiem 5590 pkt., trzecie Kuczaj Andrzej z wynikiem 5480 pkt., 4- Żródelny Michał z wynikiem 4540 pkt., 5- Pruba Mateusz z wynikiem 4050 pkt. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharem Prezesa oraz nagrodami. Wszystkie ryby po zważeniu i przeliczeniu na punkty wróciły z powrotem do wody. Pogoda dopisała startującym.

Feederowe Mistrzostwa Koła na Zbiorniku Cieszanowice

Zarząd Koła PZW Nr 12 Piotrków-Miasto w niedzielę 3/09/2023 był organizatorem Feederowych Mistrzostw Koła na Zbiorniku Cieszanowice. Zawodnicy po przygotowaniu stanowisk wędkowali cztery godziny. W imprezie wzięło udział 18 wędkarzy. Tytuł Feederowego Mistrza Koła na rok 2023 wywalczył Figa Kamil z wynikiem 7120 pkt., drugie miejsce Węglarski Krzysztof  z wynikiem 5260 pkt., trzecie miejsce Kuczaj Andrzej z wynikiem 4680 pkt., 4- Źródelny Michał z wynikiem 4670 pkt., 5- Nawrocki Radosław z wynikiem 3760 pkt. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami.

 

Więcej artykułów…