maver

wedkarstwo

Sport

Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Zalewu Sulejowskiego

W niedziele tj. 4/08/2019 przy pięknej, słonecznej pogodzie na Zalewie Sulejowskim, w miejscowości Barkowice – Mokre odbyły się Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Zalewu Sulejowskiego, zorganizowane przez Koło nr 12 Piotrków - Miasto i Klub Spinningowy Ziemi Piotrkowskiej. Impreza zgromadziła 34 osobową grupę sympatyków spinningu. Licznie przybyli koledzy ze Skierniewic. Zawody rozpoczęły się o godz. 6,00 od wspólnego śniadania następnie losowanie numerów startowych i łodzi. Po ich przygotowaniu zawodnicy wędkowali od godz 7 do 14. Sędziowska łódź krążyła miedzy łowiącymi i na bieżąco mierzyła i wypuszczała ryby w dobrej kondycji do wody. W niedzielę okonie, które wielokrotnie „wygrywały” zawody skutecznie omijały podrzucane im przynęty, wpływ na brania miał także niski poziom wody w sektorze zawodów. Największą rybą zawodów był sandacz 56,4 cm. złowiony przez Dymitra Lipowieckiego (Дмитрий Липовецкий). Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami; Puchar Zalewu Sulejowskiego zdobył Dymitrow Lipowiecki (Дмитрий Липовецкий) drugie miejsce Grzegorz Jaros, trzecie miejsce Robert Rogala, czwarte miejsce Witold Olszewski, piąte – Arkadiusz Sęk. Podziękowania za wsparcie imprezy dla Firmy MIKADO oraz Sklep Wędkarski Piotr Marcinowski. #Mikado #SklepWędkarskiPiotrMarcinowski.

Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 12 Piotrków - Miasto

W niedziele (2/06/2019) Zarząd Koła zorganizował spinningowe zawody o Mistrzostwo Koła nr 12 Piotrków - Miasto w 2019 r. W imprezie nad Zalewem Sulejowskim wzięło udział 27 wędkarzy. Pogoda dopisała wędkującym. Z rybkami nie było najgorzej. Łącznie złapano 13 sandaczy, jednego szczupaka i dwa okonie. Największą rybę zawodów sandacza 69,3 cm, złowił Adam Brzozowski. Spinningowym Mistrzem Koła na 2019 r. został Adam Brzozowski z wynikiem 3250 pkt, drugie miejsce zajął Witold Olszewski - 3150 pkt, trzecie miejsce Grzegorz Adamus - 1900 pkt, czwarte -Robert Fabiański, piąte – Piotr Ścibut . Sędziowska motorówka krążyła między łowiącymi. Na bieżąco mierzono i wypuszczano ryby w dobrej kondycji do wody. Smaczny catering zapewniły panie z Baru "Tradycja" w Jaksonku. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami.

Otwarte Spławikowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego

W niedziele 26/05/2019 Koło nr 12 Piotrków - Miasto było organizatorem Otwartych Spławikowych Mistrzostw Piotrkowa Trybunalskiego. Stanęli do rywalizacji wędkarze z piotrkowskich kół. Podium należało do kolegów z Koła nr 45. Spławikowym Mistrzem Piotrkowa Tryb. na rok 2019 został Sylwester Korpas z wynikiem 9160 pkt., drugie miejsce wywalczył Piotr Kędra z wynikiem 8730 pkt., trzecie Patryk Masiarek z wynikiem 8680 pkt., 4- Radek Dylczyk z wynikiem 8400 pkt., 5- Łukasz Fugat z wynikiem 7530 pkt., Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami od Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka oraz nagrodami. Wszystkie ryby po zważeniu i przeliczeniu na punkty wróciły z powrotem do wody. Mistrzostwa zakończyły się wspólnym obiadem. Podziękowania za udzielona pomoc w zorganizowaniu imprezy dla Prezydenta Miasta Piotrkowa.

Spławikowe Mistrzostwa Koła w kat. senior i senior 55+

Zarząd Koła PZW Nr 12 Piotrków-Miasto w niedzielę 28.04.2019, był organizatorem Spławikowych Mistrzostw Koła w kat. senior i senior 55+ na jeziorze Bugaj. Deszcz nie odstraszył wędkarzy, towarzyszył im do końca imprezy. Zawodnicy po przygotowaniu stanowisk, wędkowali cztery godziny. Tytuł Mistrza Koła wywalczył Robert Kołtonik z wynikiem 5990 pkt., drugie miejsce Andrzej Kuczaj z wynikiem 5970 pkt., trzecie miejsce Sławomir Stasiczka wynikiem 5650 pkt.,4- Ryszard Trajdos. Tytuł Mistrza Koła senior 55+ wywalczył Andrzej Kacprzyk z wynikiem 6500 pkt., drugie miejsce Jerzy Żurek z wynikiem 6100 pkt., trzecie miejsce Janusz Roksela wynikiem 5290 pkt.W imprezie wzięło udział 27 wędkarzy. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami.

Podlodowe Mistrzostwa Koła w 2019 r.

W niedzielę (27.01.2019) Zarząd Koła nr 12 Piotrków-Miasto zorganizował Podlodowe Zawody o Mistrzostwo Koła w 2019 r. nad jeziorem Bugaj. Jedynie pogoda jak na warunki zimowe dopisała wędkującym z rybami było już gorzej. Mistrzem Koła został Mirosław Skowroński, drugie miejsce zajął Włodzimierz Sień, trzecie Jarosław Bobrek, czwarte Łukasz Szymański, piąte Sylwester Stasiczka, szóste Robert Kołtonik. Startowało 23 zawodników. Na rozpoczęcie imprezy podano gorący żurek, a na zakończenie kiełbaskę pieczoną na ognisku, przy którym po trzech godzinach wędkowania można było się ogrzać.