Get Adobe Flash player

Reklama
Reklama
Reklama

maver

wedkarstwo

Sport

Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego

W dniu 13 października 2019 r. w Barkowicach – Mokrych na Zalewie Sulejowskim w pięknej jesiennej scenerii rozgrywały się Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego. Stan wody na Zalewie Sulejowskim w rejonie Barkowic nie zachęcał do wędkowania, przy pływaniu łodziami trzeba było uważać żeby nie uszkodzić silników. Niedogodności zrekompensowała pogoda oraz dobre brania ryb. Startowało 32 zawodników, Zalew Sulejowski okazał się łaskawy dla 25 startujących, którzy zaliczyli zawody złowieniem wymiarowej ryby . Podczas trwania zawodów zaszczycił nas swą obecnością Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Największą rybę zawodów – szczupaka 75,2 cm złowił Michał Burczyński, największego okonia 40,8 cm. złowił Emil Duda. W siedmiogodzinnej turze zawodnicy złowili, 15 szczupaków, i 64 okonie. Sędziowskie motorówki krążyły między łowiącymi. Na bieżąco mierzono i wypuszczano ryby w dobrej kondycji do wody. Organizatorem zawodów było Koła PZW nr 12 Piotrków – Miasto. Rano przed zawodami uczestników powitano śniadaniem, po południu zaserwowano obiad. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami, które wręczył Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb. Krzysztof Chojniak.

1- Spinningowym Mistrzem Piotrkowa Tryb. 2019r. został Michał Burczyński

z wynikiem – 4730 pkt, (3 szczupaki i 4 okonie)

2- drugie miejsce zajął – Emil Duda – 3330 pkt,

3- trzecie miejsce Mateusz Wochna– 2330 pkt,

4- Adam Błaszkowski – 2080 pkt,

5- Tomek Potakowski– 1800 pkt,

6- Jarosław Bobrek – 1540 pkt.

Zarząd Koła dziękuje za udzieloną pomoc w zorganizowaniu imprezy Prezydentowi Miasta Piotrkowa Tryb. oraz firmom : DRAGON za ufundowanie i opisanie wspaniałych wędek, WATER-KING, Multi-Com oraz Sklep Wędkarski „ w Kwadracie” Belzacka 66.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy zapału i wytrwałości.

Do zobaczenia za rok.

wyniki;files/MISTRZOSTWA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO 2019.pdf

https://www.epiotrkow.pl/news/Kto-zostal-spinningowym-mistrzem-Piotrkowa,37333

https://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/spinningowali-o-puchar-prezydenta-r15217

Feederowe Mistrzostwa Koła 2019

Zarząd Koła PZW Nr 12 Piotrków-Miasto w niedzielę 29/09/2019 był organizatorem Feederowych Mistrzostw Koła na Zbiorniku Cieszanowice. Zawodnicy po przygotowaniu stanowisk, przy pięknej jesiennej pogodzie wędkowali cztery godziny. Tytuł Feederowego Mistrza Koła na rok 2019 wywalczył Figa Kamil z wynikiem 6230 pkt., drugie miejsce Galuś Kamil z wynikiem 4490 pkt., trzecie miejsce Węglarski Krzysztof z wynikiem 4010 pkt.,4- Kuczaj Andrzej z wynikiem 3800 pkt.,5- Rogalski Piotr z wynikiem 3670 pkt., 6- Kołtunik Robert z wynikiem 3650 pkt. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami.

Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Zalewu Sulejowskiego

W niedziele tj. 4/08/2019 przy pięknej, słonecznej pogodzie na Zalewie Sulejowskim, w miejscowości Barkowice – Mokre odbyły się Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Zalewu Sulejowskiego, zorganizowane przez Koło nr 12 Piotrków - Miasto i Klub Spinningowy Ziemi Piotrkowskiej. Impreza zgromadziła 34 osobową grupę sympatyków spinningu. Licznie przybyli koledzy ze Skierniewic. Zawody rozpoczęły się o godz. 6,00 od wspólnego śniadania następnie losowanie numerów startowych i łodzi. Po ich przygotowaniu zawodnicy wędkowali od godz 7 do 14. Sędziowska łódź krążyła miedzy łowiącymi i na bieżąco mierzyła i wypuszczała ryby w dobrej kondycji do wody. W niedzielę okonie, które wielokrotnie „wygrywały” zawody skutecznie omijały podrzucane im przynęty, wpływ na brania miał także niski poziom wody w sektorze zawodów. Największą rybą zawodów był sandacz 56,4 cm. złowiony przez Dymitra Lipowieckiego (Дмитрий Липовецкий). Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami; Puchar Zalewu Sulejowskiego zdobył Dymitrow Lipowiecki (Дмитрий Липовецкий) drugie miejsce Grzegorz Jaros, trzecie miejsce Robert Rogala, czwarte miejsce Witold Olszewski, piąte – Arkadiusz Sęk. Podziękowania za wsparcie imprezy dla Firmy MIKADO oraz Sklep Wędkarski Piotr Marcinowski. #Mikado #SklepWędkarskiPiotrMarcinowski.

https://www.epiotrkow.pl/news/Spinning-w-Barkowicach-Mokrych.-Dla-kogo-puchar,36599

Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 12 Piotrków - Miasto

W niedziele (2/06/2019) Zarząd Koła zorganizował spinningowe zawody o Mistrzostwo Koła nr 12 Piotrków - Miasto w 2019 r. W imprezie nad Zalewem Sulejowskim wzięło udział 27 wędkarzy. Pogoda dopisała wędkującym. Z rybkami nie było najgorzej. Łącznie złapano 13 sandaczy, jednego szczupaka i dwa okonie. Największą rybę zawodów sandacza 69,3 cm, złowił Adam Brzozowski. Spinningowym Mistrzem Koła na 2019 r. został Adam Brzozowski z wynikiem 3250 pkt, drugie miejsce zajął Witold Olszewski - 3150 pkt, trzecie miejsce Grzegorz Adamus - 1900 pkt, czwarte -Robert Fabiański, piąte – Piotr Ścibut . Sędziowska motorówka krążyła między łowiącymi. Na bieżąco mierzono i wypuszczano ryby w dobrej kondycji do wody. Smaczny catering zapewniły panie z Baru "Tradycja" w Jaksonku. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami.

 

Otwarte Spławikowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego

W niedziele 26/05/2019 Koło nr 12 Piotrków - Miasto było organizatorem Otwartych Spławikowych Mistrzostw Piotrkowa Trybunalskiego. Stanęli do rywalizacji wędkarze z piotrkowskich kół. Podium należało do kolegów z Koła nr 45. Spławikowym Mistrzem Piotrkowa Tryb. na rok 2019 został Sylwester Korpas z wynikiem 9160 pkt., drugie miejsce wywalczył Piotr Kędra z wynikiem 8730 pkt., trzecie Patryk Masiarek z wynikiem 8680 pkt., 4- Radek Dylczyk z wynikiem 8400 pkt., 5- Łukasz Fugat z wynikiem 7530 pkt., Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami od Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka oraz nagrodami. Wszystkie ryby po zważeniu i przeliczeniu na punkty wróciły z powrotem do wody. Mistrzostwa zakończyły się wspólnym obiadem. Podziękowania za udzielona pomoc w zorganizowaniu imprezy dla Prezydenta Miasta Piotrkowa.

https://www.epiotrkow.pl/news/Wedkowali-na-Bugaju,35865

Więcej artykułów…